KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11843340
nr 1184 3340
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Blandteknik, Signerad, daterad 1954, Moulin Rouge, 33x23 cm
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 21 maj 2018
kl 20:59:51
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Maurice Blanchard
Läs mer om Maurice Blanchard